SB ”Moscow Never Sleeps” otro gadu pēc kārtas triumfē A grupā, 3.vieta tiek Jelgavas ”MMM”

Ceturtdien, 6.augustā ar aizraujošu cīņu tika pielikts punkts florbola Vasaras līgas 2015.gada sezonai, jau tradicionāli turnīra kulminācijā tiekoties A grupas finālistēm. Šoreiz par zeltu cīņu aizvadīja pagājušā gada čempione ”SB Moscow Never Sleeps” un FBK ”Ķekava”, aizraujošā cīņā vien pēcspēles izgājienos uzvaru nodrošinot ”maskaviešiem” ar 7:6! A grupas bronzas medaļas izcīnīja ”MMM”. Uzvarētāji saņēma īpašo balvu 250 eiro vērtība Lino.lv.

A grupas ”bronzas spēlē” dienu iepriekš tikās ”MMM” un ”Fastum” komandas. Lai arī Fastum janieši regulārā turnīra laikā pie panākumiem netika, regulāri sarūpētā sīvā konkurence  dažādām pretiniecēm ļāva cerēt uz intrigu arī sezonas noslēdzošajā spēlēm. Mačam ar augstu atbildību piegāja arī Jelgavas ”MMM”, ko vada Alfrēds Kundziņš. Lai  arī spēles pirmā puse vairāk vai mazāk tika aizvzdīta līdzvērtīgā cīņā, rezultāts uz tablo sasniedza +3 ”MMM” komandai (4:1). Spēles otrais puslaiks ”Fastum” komandai 14 (!) zaudēti vārti, tai skaitā 4 pēdējā minūtē noteikti nav glaimojošs iznākums nevienai komandai. Gala rezultāts  17:2!

Visizteiktāt šajā sagrāvē piedalījās ”MMM” komandas kapteinis Mārtiņš Zvidra, kurš guva 3 vārtus un izdarīja tikpat rezultatīvas piespēles, likumsakarīgi kļūstot par mača  labāko spēlētāju.

Fināla dalībniecei FBK ”Ķekava” papildus motivāciju veiksmīgai cīņai uzlika sporta totalizators Viensviens.lv, izaicinot uz uzvaru, par to komandai piesolot kartingu izbraucienus visai komandai! Skaidrs, ka cīņā par zelta medaļām jebkāda līmeņa turnīros nav jāšaubās un tā tas laukumā pierādījās arī šajā spēlē. Jau otrajā minūtē ”Ķekava” ar savu agresivitāti izprovocēja ”maskaviešus” uz noteikumu pārkāpumu un turklāt tika pie iespējas izpildīt soda metienu. To Edžus Bunka nerealizēja, taču pāris mirkļus vēlāk liepājnieks tomēr bija precīzs no spēles, atklājot mača rezultātu. Jāsaka, ka tas no ”Ķekavas” puses 1.puslaikā bija arī viss, turpretī SB ”Moscow Never Sleeps” ar Tomu Bitmani un Edgaru Taubi priekšgalā burtiski ”uguņoja”, vairākkārt neatstājot Jānim Bramanim nekādas izredzes – pēc 1.puslaika 4:1.

Arī otrā puslaika ievadā ar vārtu guvumu izcēlās SB ”Moscow Never Sleeps”, precīzam esot Aivim Hammeram un panākot jau 5:1. Ar to maskavieši neapstājās un arī spēles turpinājumā paturēja spēli savā iniciatīvā. Retu reizi uz pretējiem vārtiem trauca ”Ķekavas” uzbrucēji, taču nereti komandu no vārtu zaudējumiem burtiski glāba Armands Puķītis, tiktāl aizvadot lielisku spēli. 2.puslaika vidū abas komandas apmainījās ar vārtu guvumiem (ķekaviešiem to paveicot skaitliskajā mazākumā), taču kopējā spēles maniere pēc tā nemainījās. Nerealizējot pat lielo vairākumu (2+2 sodu izcieta Edijs Hammers), varēja domāt, ka FBK ”Ķekava” izredzes uz atspēlēšanos mazinājās ar katru mača atlikušo minūti. Tā gan nedomāja pati komanda – 5 minūtes pirms pamatlaika beigām divi ātri vārti (Belasovs un Timoško) atgrieza intrigu un azartu šajā finālmačā. Arī atlikušajās spēles minūtēs Ķekavas florbolisti gāja uz ”pilnu banku” un risks attaisnojās – soli pa solim komanda nonāca līdz vienu vārtu deficītam un 28 sekundes pirms pamatlaika beigām Edžus Bunka izdarīja neticamo – 6:6!

Pēcspēles izgājieni sarūpēja tikpat spraigas emocijas, jo ar pirmajiem 3 izgājieniem abu komandu izpildījumā uzvarētāja noteikšanai nepietika. Rezultātā punktu spēlei pielika Toms Bitmanis – lielisks metiens un SB ”Moscow Never Sleeps” garantēts otrais čempionu tituls pēc kārtas! Bitmanis tika atzīts arī par mača labāko spēlētāju