Sieviešu grupā triumfē ”ĶeRu”, trešo vietu izcīna ”Karstās Smiltis”

Sieviešu grupā triumfē ”ĶeRu”, trešo vietu izcīna ”Karstās Smiltis”

Ceturtdien, 6.augustā pie Rīgas Olimpiskā Sporta centra risinājās florbola Vasaras līgas 2015 finālu diena, kur pirmajā no mačiem tika noskaidrotas S grupas čempiones. Šoreiz labāko tronī tika ”ĶeRu”, kas finālā ar 6:1 (2:1) uzveica FK NND. Čempiones saņēma dāvanu karti 150 eiro vērtībā no S grupas oficiālā atbalstītāja Salming. Trešo vietu dienu iepriekš izcīnīja ”Karstās Smiltis”. 

S grupas izšķirošās cīņas sākas jau trešdienas vakarā, kad tika aizvadīta spēle par 3.vietu starp ”Karstajām Smiltīm” un ”Rīgas Lauvām”.

Cīņu par 3.vietu pārliecinošāk sāka ”Rīgas Lauvas”, jau pašā mača ievadā izvirzoties vadībā. ”Lauvu” teritoriālais pārsvars turpināja pieaugt, ko viena no komandas līderēm Inga Ametere regulāri izmantoja ar precīziem metieniem pretinieču vārtos. Tajā pašā laikā ”Karstās Smiltis” nezaudēja pārliecību un, lai arī 7.minūtē nonākušas iedzinējos ar 1:3, turpināja spēlēt gana agresīvi un koncentrēti, kas līdz puslaika beigām ļāva pārņemt jau vadību  6:5! Jāpiezīmē, ka trīs vārtus pēc kārtas vien piecu minūšu laikā guva Paula Zute

Lai arī pēc puslaika pārtraukuma Zute panāca jau +2 ”Karstajām Smiltīm” (7:5), ”Rīgas Lauvas” sezonas izšķirošajā cīņā spēja vēl sarūpēt intrigu, tuvāko minūšu laikā gūstot divus vārtus un atkal panākot neizšķirtu. Mača beigu daļa tika aizvadīta tomēr ”smilšu” zīmē – pateicoties Ozoliņas un Dimantes precīzajiem metieniem, piecas minūtes pirms pamatlaika beigām ”Karstās Smiltis” atkal atradās komfortablā vadībā un, lai arī ”Rīgas Lauvas” vēl vienus vārtus atspēlēja, uzvara tika nosargāta – 9:8.

Par spēles labāko spēlētāju tika atzīta Paule Zute, kura guva 5 no komandas 9 vārtiem, tādā veidā sekmējot savai komandai debijas sezonā bronzas medaļas.

Fināls iesākās piesardzīgā cīņā, kas daudz vārtu gūšanas iespējas neveicināja. Neskatoties uz to, jau 6.minūtē Laura Vancāne atklāja rezultātu par labu ”ĶeRu” komandai. FK NND nekautrējās spēlēt sev ierasti agresīvo spēli, pat izprovicējot pretinieces uz pārkāpumu pretējo vārtu priekšā. Soda metiens realizēts netika, taču notika vēl sliktāk – zaudēti vārti mazākumā, pretinieces pārspējot Ievai Jurkānei (2:0). Pirmā puslaika pēdējā minūtē FK NND tomēr panāca savu un dažas sekundes pirms svilpes rezultātu samazināja līdz minimumam 1:2.

Otrā puslaika ievadā bumbiņa atrada ceļu Janas Filipsones sargāto vārtu tīklā, taču vārti netika ieskaitīti. Turpinājumā iespējas izlīdzināt radīja FK NND. taču arī ”ĶeRu” dāmām netrūka iespējas nostiprināt pārsvaru. Ilgas pūles gan attaisnojās un Ieva Jurkāne, gūstot 3.rezultativitātes punktu šajā spēlē, 14 minūtes pirms spēles beigām panākot divu vārtu pārsvaru. Lai arī FK NND cīnījās apņēmīgi un ar lielu atdevi katrā epizodē, ”ĶeRu” pieredze un atsevišķās situācijās ņēma virsroku, kas ļāva regulāri izveidot bīstamus momentus pretinieču vārtu priekšā un, pats galvenais, ļāva gūt vārtus. Pēc Katrīnes Šleivas piespēlām pa vārtiem guva vēl Alīna Logina un Elīna Drēziņa. Mača pēdējā minūtē precīzi meta arī pati Šleiva, uzstādot beigu rezultātu 6:1!

Pēc spēles tika suminātas arī individuālo balvu saņēmējas:

Labākā vārtsardze Jana Filipsone (FK NND)
Labākā aizsardze Laura Vancāne (ĶeRu)
Labākā uzbrucēja Alise Kazaine (FK NND)
Rezultatīvākā spēlētāja Inga Ametere (Rīgas Lauvas)