6.nedēļas labākais spēlētājs Alens Jankovskis: ”Ceru, ka šīs sezonas spilgtākais mirklis ir vēl tikai priekšā”

6.nedēļas labākais spēlētājs Alens Jankovskis: ”Ceru, ka šīs sezonas spilgtākais mirklis ir vēl tikai priekšā”

Aizvadīta jau kārtējā florbola Vasaras līgas nedēļa un priekšā palikusi vien aste – noskaidrot šī gada labākās komandas! Tiesa, ar to gan nenoslēdzas iknedēļas labākā spēlētāja sumināšana un par pagājušās nedēļas labāko spēlētāju publiskajā balsojumā tika atzīts Alens Jankovskis no B grupas komandas ”Paw-J”. Nelielā intervijā Alens stāsta par savu komandu, aizvadīto sezonu, kā arī izsaka cerības, ka sezonas turpinājums izvērtīsies vēl veiksmīgāks.

Alens aizvadītajā nedēļā piedalījās abās savas komandas spēlēs. Cīņā pret grupas pastarīti ”Špinātpundurs Ponijs” Jankovskis atzīmējās ar 6 gūtiem vārtiem un 3 rezultatīvām piespēlēm, savukārt pret krietni augstāka kalibra pretinieku ”Koka kedām” pamanījās gūt 4 vārtus.

– Regulāro sezonu esat aizvadījuši ar 4 uzvarām un 3.vietu grupā, turklāt pats esi komandas rezultatīvākais spēlētājs. Kā kopumā vērtē komandas sniegumu līdzšinējos mačos?
– Līdz spēlei pret ”Koka kedām”, bijām uzvarējušie tos, kuri bija jāuzvar un zaudējuši tiem, kuriem bija jāzaudē, tā teikt, bez pārsteigumiem. Pirms spēles pret kedām zinājām, ka uzvaras gadījumā varam nonākt 3. vietā grupā, kas dotu mums salīdzinoši parocīgākus pretiniekus izslēgšanas spēlēs. Laukumā izgājām ar domu uzvarēt. Ne bez veiksmes palīdzības tas arī notika, tā kā kopumā līdz šim var teikt, ka komanda darbojas ar plus zīmi, lai gan vēl jo projām dažādu iemeslu dēļ nevaram kārtīgi saspēlēt „četriniekus”, kas noteikti ir liels mīnuss.

– Par ”Paw-J” komandas līderi allaž iezīmējies Dinārs Kalniņš, taču šogad vairāk vārtus esi guvis tieši tu. Saki, vai pats maz cerēji uz tik rezultatīvu sezonu?
– Dinārs māk bumbiņu iemest vārtus. To noteikti zina daudzi vārtsargi. Bet runājot par sevi – vienmēr startējot kādā čempionātā vai turnīrā gribas būt starp labākajiem. Ne vienmēr tas izdodas. Florbolā tiek ieguldīts diezgan daudz mans brīvais un ne tik brīvais laiks, līdz ar to kaut kad tiem augļiem jau ir jānāk. Protams prieks, ka šobrīd viss izdodas.

– Kuras, tavuprāt, ir jūsu komandas stiprākās puses?
– Domāju, ka mums nav tādas konkrētas stiprākās un vājākās puses. Komandā ir gan pieredzējuši, gan meistarīgi spēlētāji, kas var „pavilkt” komandu, vai, ja nepieciešams, izšķirt spēles likteni, bet tādas lietas ko izcelt, laikam, ka nav. Bet mums ir foršs kolektīvs, tā kā domāju, tas noteikti palīdz spēlēt labāk.

– Skaidrs, ja reiz esat iekļuvuši izslēgšanas mačos, tad atliek cīnīties par katru uzvaru atlikušajā sezonas daļā, taču vai komandai bija definēti konkrēti mērķi vēl pirms sezonas?
– Īsti nezinu. Par to, ka ir komanda kurā spēlēt, es laikam uzzināju tajā pašā dienā, kad vakarā bija paredzēta pirmā spēle. Pirms katras spēles komandas „whatsapp” čatā viens otru motivējam, ka ir jāuzvar katra spēle un tad jau redzēs, kas notiks tālāk.

– Kuras, tavuprāt, ir spēcīgākās oponentes visā B grupā un tavuprāt arī varētu būt galvenās pretendentes cīņā par medaļām?
– Spēcīgu komandu šeit netrūkst, daudzās komandās ir virslīgas spēlētāji, daudzās ir bijušie, vai topošie virslīgas džeki. Arī no 1. līgas spēlētāju netrūkst, tā kā pateikt kurš ir spēcīgāks – diezgan grūti. Uz medaļām noteikti pretendēs „Nūjas.lv/Intrex serviss”, arī abās „Jāgeru” komandās (JagerTeam un TeamJager, aut.) ir potenciāls. Tāpat arī „Infolapās” un „RSU”. Domāju, ka arī mēs varam pacīnīties par medaļām. Bet tikpat labi var izšaut jeb kura cita komanda, kas aiziet vairāk noskaņojusies, nekā iepriekš minētās.

– Runājot par labākā spēlētāja balsojumu, kam bija galvenie nopelni, ka par tevi pārliecinoši ”sabalsoja” visvairāk līdzjutēju?
– Laikam jau tam, ka man vairāk draugi feisbukā. (smejas) Bet ja nopietni, tad nezinu. Paskatoties citus balsojumus, tas nemaz nav daudz. Piemēram, par manu uzvārda brāli Elviju nedēļu iepriekš sabalsoja uz pusi vairāk, vienkārši šoreiz sagadījās, ka par pārējiem nebalsoja tik daudz.

– Kā pats uztvēri MVP balsojumu – bija gandarījums, ar ko pietika vai tomēr vēlējies ļoti uzvarēt balsojumā?
– Gandarījums jau bija tam, ka tiku nominēts kā viens no kandidātiem. Tālāk jau tas balsojums, kā iepriekš minēju (tam kuram vairāk draugi feisbukā), tas uzvar. Nenoliegšu, ka gribējās būt tieši tam, kurš uzvar, bet nu tikpat daudz kā es, arī pārējie bija pelnījuši uzvarēt un saņemt šo balvu.

– Noslēgumā atklāj, kas ir spilgtākais šosezon piedzīvotais moments Vasaras līgā?
– Šobrīd prātā nenāk neviens spilgts atgadījums saistībā ar šo sezonu Vasaras līgā. Ceru, ka spilgtākais moments vēl priekšā, kad kārsim sev medaļas kaklā!

Vēlreiz sveicam Alenu ar Vasaras līgas 6.nedēļas labākā spēlētāja godu!

Foto: Kristaps Ozoliņš

Florbola Vasaras līga trešo gadu pēc kārtas ar publisko balsojumu nosaka katras nedēļas labāko spēlētāju. Šosezon nedēļas labākais spēlētājs jeb MVP saņems kompresijas kreklu no BLINDSAVE.

Plašāk

Florbola Vasaras līgas 2015 labākie spēlētāji

5.nedēļa – Elvijs Jankovskis (JagerTeam, B grupa)
3./4.nedēļa – Gints Klēģers (FBK Ķekava, A grupa)
2.nedēļa – Klāvs Andresons (Sharp Knifes, B grupa)
1.nedēļa – Ieva Jurkāne (”ĶeRu”, S grupa)