1.nedēļas pārskats (8.-11.jūnijs)

1.nedēļas pārskats (8.-11.jūnijs)

Ar aizraujošām un tajā pašā laikā intriģējošām cīņām izskaņai tuvojas florbola Vasaras līgas jaunās sezonas pirmā nedēļa. Pirmo dienu laikā pie vārda tika katras grupas komandas un likumsakarīgi, ka pamazāk sāk iezīmēties arī šī gada favorīti.

B grupa: Nepabeigta spēle, pirmās sagrāves

Likumsakarīgi, ka vispopulārākajā Vasaras līgas grupā (startē 26 komandas) pirmajā turnīra nedēļā tiek aizvadītas visvairāk spēles. Jau sezonas atklāšanas mačā Nujas.lv-2 ar 11:1 izrēķinājās ar debitanti Optibet, savukārt tam sekoja Nujas.lv/Intrex serviss triumfs 14:2 pār Oligarhiem. Jāpiemin, ka no pārliecinošām uzvarām turnīra pirmajā dienā tas bija arī viss, jo par intrigu parūpējās gan A, gan S jeb sieviešu grupas vienības.
Aprakstot B grupas turnīra ievadu, nevar nepieminēt trešdien notikušo maču starp TeamJager un FK JeNo. Interesantā mača pamatlaiks noslēdzās neizšķirti 6:6, taču pārpratuma rezultātā tiesnesis maču noslēdza, nenoskaidrojot uzvarētāju ar pēcspēles metieniem. Tā tas tomēr nepaliks – kādā no sekojošo nedēļu dienām abas komandas savstarpēji maču noslēgs kā nākas.

B grupas tabulas

A grupa: FBK Ķekava atgriežas, čempionei samocīta uzvara

Lai arī jau tradicionāli vīriešu konkurencē A grupa jeb elite pulcē vismazāko komandu skaitu, spēles kvalitātes līmenis un ātrums neliek vilties. Tā bija arī šonedēļ, kaut arī neskatoties uz vasaras sezonas sākumu, komandas acīm redzami Vasaras līgas turnīram iespēju sagatavoties jau bija atradušas. Jau sezonas 1.dienā laukumā devās čempione SB Msocow Never Sleeps – bijušo komandas biedru un draugu apvienība, kas kļuvusi jau par stabilu Vasaras līgas vērtību. Kā pirmie izaicinājumu viņiem meta Fastum jaunieši un darīja to itin sekmīgi – čempionei uzvara rezultatīvā spēlē ar 13:9.
Otrajā šīs nedēļas A grupas spēlē atkal redzēšanos ar Vasaras līgas atmosfēru piedzīvoja FBK Ķekava, kas arī pērn bija solīti nostāk no Latvijas virslīgas čempionāta. Jau pirmais mačs lika gana daudz panervozēt, taču vakars ķekaviešiem izdevās – uzvara pēcspēles metienos pār MMM ar 10:9!

A grupas tabula

S grupa: Jaunas komandas, jaunas vēsmas sieviešu florbolā

Ar lielu prieku turnīrs tika ievadīts arī sieviešu konkurencē, kur dalību pieteikušas 8 komandas. Sešas no tām jau pirmo četru dienu laikā tika pie pirmās iespējas sevi pārbaudīt jaunajā Vasaras līgas sezonā. Sākot no pamatīgas sagrāves (18:3) un beidzot ar bezkompromisa līdzvērtīgu cīņu līdz pat spēles beigu signālam (6:5) skaļi un daudzsološi sevi pieteica arī dāmas, norādot uz patiesi aizraujošu sezonas izvērsumu. Vai tā piepildīsies? Rādīs laiks, taču komandu skaita palielināšanās dāmu florbolā, kaut arī vien starpsezonas turnīrā, ir būtisks solis pareizā virzienā. Veiksmi meitenēm!

S grupas tabula

Vasaras līgas spēļu nedēļa noslēgsies šovakar. Vispirms pl. 19:00 A grupas ietvaros savā starpā tiksies FS Masters un Ķekavas Bulldogs, savukārt tam sekos B1 grupas komandu Labi būs! un Dtg.lv-2 spēkošanās, kā arī sieviešu komandu Karstās smiltis un FK NND cīņa.