Vasaras Līgā spēlēs 39 komandas

Vasaras Līgā spēlēs 39 komandas

Pirms dažām dienām Rīgas OC notika Vasaras Līgas 2015 komandu pārstāvju sapulce. Tajā komandas tika informētas par galvenajiem ar norisi saistītajiem jautājumiem, iepazīstinātas ar komandām, kas piedalīsies un izklāstīta izspēles sistēma katrā kategorijā. Notika arī B grupas komandu izloze apakšgrupās, kas bija viens no intriģējošākajiem brīžiem.

Šogad turnīrā piedalīsies 39 komandas, kas ir lielākais dalībnieku skaits Vasaras Līgas pastāvēšanas vēsturē. Kā ierasts, turnīrs notiks trīs kategorijās – vīriešu A grupā, vīriešu B grupā un sieviešu – S grupā.

A grupā, kas ir prestižākā no kategorijām, jo tajā nav ierobežots Virslīgas spēlētāju skaits komandā, piedalīsies sešas komandas – „SB Moscow Newer Sleeps”, „FBK Ķekava”, „FS Masters”, „MMM”, „Fastum” un „Ķekavas Bulldogs”. Izspēles sistēma ir tāda pati, kā pagājušajā gadā. Komandas izspēlēs vienu apli savā starpā, pēc kura labākās divas komandas uzreiz nodrošinās vietu pusfinālā, bet pārējās četras cīnīsies 1/4 finālā. A grupas atbalstītājs ir florbola inventāra izplatītājs „Lino.lv”.

B grupā pieteikušās 26 komandas, kuras sadalītas četrās apakšgrupās. Tās komandas, kuras pārstāv vienu klubu tika izsētas un ar izlozes palīdzību izliktas dažādās apakšgrupās. Izspēles sistēma paredz, ka komandas katrā apakšgrupā izspēlēs vienu apli savā starpā. Labākās 6 no katras grupas iekļūs play-off. Katras apakšgrupas pirmā un otrā vieta uzreiz nodrošina vietu 1/8 finālā, bet pārējās spēlē 1/16 finālā. Katrai komandai turnīrā nodrošinātas vismaz septiņas spēles. B grupas atbalstītājs ir florbola inventāra izplatītājs „Nujas.lv”.

S grupā komandas izspēlēs vienu apli, pēc kura labākā komanda uzreiz iekļūs pusfinālā, bet pārējās sešas cīnīsies 1/4 finālā. S grupas atbalstītāji ir florbola inventāra izplatītājs „Salmingsports.lv”.

Turnīrs sāksies 8.jūnijā un risināsies līdz 9.augustam. Komandu pārstāvjiem bija laiks līdz trešdienas vakaram iesūtīt sev vēlamos/nevēlamos spēļu laikus un spēļu kalendāra pirmās kārtas tiks publicētas ceturtdien. Spēles tiesās viens laukuma tiesnesis, bet sākoties play-off – divi tiesneši. Sadarbībā ar LFS, spēļu statistika tiks ievadīta online protokolos un rezultāti būs apskatāmi gan vasarasliga.lv, gan floorball.lv interneta lapās.

Vēršam uzmanību, ka jau no pagājušā gada nav tādas opcijas kā „atteikt spēlētāju” un viņa vietā pieteikt citu. Ir palielināts spēlētāju skaits līdz 14, bet atteikt jau pieteiktos vairs nevar. Papildu spēlētājus pieteikt drīkst līdz 3.jūlijam. Lai spēlētājs drīkstētu piedalīties play-off, tam jāpiedalās vismaz 50% spēļu.

Lido Vasaras Līgas Disciplinārās komisijas sastāvā tika ievēlēti Jānis Škutāns, Reinis Millers un Santa Muceniece. Nepieciešamības gadījumā Disciplinārās komisija lems par disciplināro sodu piemērošanu. Vecākā tiesneša pienākumus pildīs Vitālijs Ksenzovs. Aicinām dalībniekus, komandu pārstāvjus aktīvi sekot informācijai sociālajos tīklos par to vai spēles nepiemērotu laika apstākļu dēļ tiks pārceltas uz iekštelpām, vai uz citu dienu.