Sieviešu grupas finālā pārsteigumi izpaliek – triumfē ”Ķekavas Dāmas”!

Sieviešu grupas finālā pārsteigumi izpaliek – triumfē ”Ķekavas Dāmas”!

Ceturtdien, spītējot lietus gāzēm, tika aizvadītas florbola Vasaras līgas 2014 sieviešu grupas noslēdzošās spēles, par jaunajām čempionēm kļūstot Ķekavas Dāmām, kas finālā ar 6:1 pārspēja Rīgas Lauvas. Bronzas medaļas šogad kaklā kāra RSU florbolistes.

Diemžēl, atšķirībā no vīriešu B grupas fināliem, dāmām izšķirošās cīņas nācās aizvadīt Vasaras līgai neraksturīgos apstākļos, proti, iekštelpās, kas pamatojams ar negaidītajām lietus gāzēm neilgi pirms spēļu sākuma. Tas gan nemazināja intrigu laukumā kā vienā, tā otrā cīņā.

Vispirms risinājās spēle par 3.vietu, kurā tikās pērnās sezonas čempiones RSU (pusfinālā zaudējums Rīgas Lauvām pēcspēles metienos ar 2:3) un FK Ādaži florbolistes (pusfinālā kapitulēts Ķekavas Dāmām ar 2:6). Sākotnēji varēja šķist, ka 3.vietas intrigu būs izdzēsusi ”Ādažu” komandas vārtsardzes Lāsmas Rimšas trauma, viņas vietā šajā cīņā vārtus sargājot Evijai Birkhānei kas, starp citu, pēc pamata pozīcijas ir aizsardze. Spēles ievads par to arī vēstīja – lai arī ādažnieces kā pirmās izvirzījās vadībā, RSU spēja gūt ātrus un vieglus vārtus, panākot pat 4:1 pārsvaru. Neticami, taču otrā puslaika laikā pakāpeniski ”Ādažu” florbolistes rezultāta starpību mazināja, līdz pēdējās spēles minūtēs, izmantojot skaitlisko vairākumu, panāca 4:4, kas pēc finālsirēnas nozīmēja par uzvarētāja noskaidrošanu ar pēcspēles metieniem. Ņemot vērā, ka Evija nav vārtsardze, varēja šķist, ka RSU ātri šo sēriju paveiks pozitīvi, taču tā nenotika – vairāki mēģinājumi lidoja garām, virsū vārtsardzei vai pat Brikhānei bumbiņu atsitot, taču pēdējais vārds tomēr piederēja RSU florbolistēm, kas prata nekrist kaunā un izcīnīt Vasaras līgas bronzas medaļas.

Šai spēlei sekoja gaidītais fināls, kurā tikās pērnās sezonas finālistes, vicečempiones Ķekavas Dāmas un šī gada lielākā pārsteiguma kaldinātājas no Rīgas Lauvām. Ja Ķekavas Dāmu nokļūšana finālā vērtējama kā likumsakarīga (turklāt abas S grupas rezultatīvākās spēlētājas Ieva Jurkāne un Evelīna Garbare spēlē tieši šajā komandā), tad Rīgas Lauvu spēlēšanu finālmačā reti kurš uzdrīkstējās prognozēt. Spēle iesākās nedaudz vienmuļi, taču ar Ķekavas Dāmu gūtiem vārtiem, to paveicot jau pieminētajai Garbarei. Lai arī rīdzinieces nereti prata izveidot labus uzbrukumus, šoreiz visas spēles garumā jautājumi par favorītkomandu nebija aktuāli – Ķekavas Dāmas kontrolēja mača gaitu un, lai arī vārtu guvumi nesekoja tik bieži kā cerēts, bija jānotiek brīnumam, lai lauvas parūpētos par sensāciju arī šajā spēlē. Vien mača izskaņā ķekavietes guva vairākus ātrus vārtus, kas gala rezultātu ļāva vērtēt kā graujošu un čempiona titulu nesošu – 6:1!

Pēc finālspēles tika sveikti arī turnīra individuālo balvu saņēmēji. Par labāko vārtsardzi tika atzīta Rīgas Lauvu pārstāve Dana Gulbe, labākā aizsardzības pozīcijas spēlētāja Evelīna Garbare (Ķekavas Dāmas), savukārt labākās uzbrucējas godā tika Aija Kuncīte (RSU). Rezultatīvākā spēlētāja šosezon bija Ieva Jurkāne no Ķekavas Dāmām. Katras pozīcijas izcilākā spēlētāja saņēma balvu no Salmingsports, savukārt turnīra rezultatīvākā spēlētāja tika pie dāvanas no SIA Inlight.

Tam, protams, sekoja turnīra laureātu sveikšana ar tradicionālajām medaļām, kausu un šampānieti. Turnīra galvenā balva, proti, dāvanu čeks 150,- Eur vērtībā no Salmingsports tika čempionei ”Ķekavas Dāmas”! Florbola Vasaras līgas organizatori saka lielu paldies solāriju studijai ADRENALINE TAN, kas visas vasaras garumā rūpējās ar S grupas labāko spēlētāju balvu nodrošinājumu, kā arī liels paldies AS Cēsu alus par VITAMINERAL WATER nodrošinājumu katrai spēlei.