Pusfinālā iekļūst visas četras B-1 apakšgrupas komandas

Sākoties pēdējai LIDO Vasaras Līgas turnīra nedēļai, sākušās arī izšķirošās cīņas – play-off. A grupā par turnīra trofeju pusfinālos cīnījās četras komandas – „Latvijas Universitāte”, „IBK Ķekava”, „Salmingsports” un „SB Moscow Never Sleeps”, bet B grupā cīņas sākās no ¼ fināliem ar astoņu komandu piedalīšanos.

A grupā pēc viena apļa turnīra pirmajā vietā bija nostājusies „Latvijas Universitāte”, kuriem pusfinālā bija jātiekas ar „SB Moscow Never Sleeps”. Priekšsacīkšu spēle starp šīm komandām bija ļoti sīva un tikai ar viena punkta pārsvaru uzvarēja „Latvijas Universitāte”. Šajā spēlē, jau sākumā LU ieguva dažu vārtu handikapu un praktiski visu spēli šo pārsvaru arī noturēja. Maskavieši centās pietuvoties rezultātā, bet allaž dabūja banku pretī. Šī spēle viennozīmīgi ieies Vasaras līgas turnīru vēsturē, kā visilgāk spēlētā spēle. Laika apstākļi bija ļoti nepastāvīgi, ik pa brīdim uzlīstot lietutiņam, tāpēc spēli vairākas reizes nācās pārtraukt, lai sagatavotu laukumu atbilstošā stāvoklī. Liels paldies komandām uz skatītājiem (kuriem dažbrīd noteikti bija jautri redzēt, kā spēlētāji slidinās pa laukumu kā pa ledu) par izturību un sapratni. Spēles rezultāts 9-6 un „Latvijas Universitāte” iekļuva finālā.

Otrajā pusfinālā tikās „IBK Ķekava” un „Salmingsports”. Arī šo komandu spēle priekšsacīkstēs bija īpaša. Tā beidzās neizšķirti, turklāt „IBK Ķekava” izlīdzinājumu prata panākt līdz ar finālsvilpi. Šoreiz bija „nedaudz” citādāks scenārijs. Lai arī spēles pirmā daļa bija samērā līdzīga, turpinājumā ķekavieši noķērai kaut kādu hiperkurāžu un pa laukumu vienkārši lidoja. Viņiem izdevās gandrīz viss. Turpretī „Salmingsports” izskatījās nedaudz apjukuši un nespēja apturēt šo lavīnu. Spēles rezultāts liecina par pamatīgu pārsvaru. Ar 12-6 uzvarēja „IBK Ķekava” un iekļuva finālā.

Arī B grupā aizvadītas pirmās play-off cīņas. Grūti pateikt, vai tās var nosaukt par sensācijām, taču… pirmo play-off kārtu ir pārvarējušas visas (!) komandas no B-1 apakšgrupas. Turklāt pārliecinoši, ar graujošiem rezultātiem. Pirmdienas vakarā „M33” ar 10-3 izrēķinājās ar „Virgin” un „Zdarova Kot!” (ar laukuma spēlētāju vārtos) ar rezultātu 11-2 apspēlēja „Nujas.lv”. Trešdien B grupas iepriekšējā gada čempioni, „JagerTeam” nolika savas pilnvaras un ar rezultātu 13-3 kapitulēja „FS Masters” priekšā. Jāpiezīmē, ka „JagerTeam” B-2 apakšgrupā pēc priekšsacīkstēm ieņēma pirmo vietu, bet „FS Masters” – ceturto. Šķiet, šajā spēlē tika uzstādīts vēl viens rekords – „FS Masters” spēlētājs Edžus Ceriņš guva 9 (!) vārtus. Tajā pašā „melnajā” (kādam) trešdienā „Ādaži/Apelsīns” no tālākas dalības turnīrā izslēdza „Domā?”. Spēles rezultāts 11-2.

Rezumējot visu augstāk rakstīto, A grupas finālā tiksies „Latvijas Universitāte” ar „IBK Ķekava”, bet par trešo vietu cīnīsies „Salmingsports” ar „SB Moscow Never Sleeps”. B grupā vēl priekšā ir pusfināli, kur tiksies „FS Masters” pret „Ādaži/Apelsīns”, kā arī „M33” pret „Zdarova Kot!”.